Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Każda książka żyje tyle razy,
ile razy została przeczytana.

Czytanie książek poszerza wiedzę, rozwija wyobraźnię i wrażliwość na otaczający nas świat. Ale regularne obcowanie z literaturą przynosi dużo więcej korzyści. Zaledwie 6 minut czytania pozwala się wyciszyć i zredukować stres nawet o 60%. A już kilkanaście minut spędzonych z książką pomaga zasnąć i lepiej odpocząć podczas snu.

Z okazji przypadającego na 8 maja Ogólnopolskiego dnia Bibliotek i Bibliotekarzy zachęcamy do regularnego odwiedzania naszych bibliotek w Dzierżąznej i Ustroniu. W księgozbiorach obu znajdziecie wiele ciekawych pozycji, od niezwykłych przygód dziecięcych bohaterów, przez klasykę, romantyczne historie, krwawe kryminały, po literaturę popularno-naukową, poradniki i czasopisma.

Poznacie też fantastyczne dziewczyny, które zawsze ciepło Was przyjmą i doradzą co warto przeczytać: Wiolę i Edytę.

portret Wioletty Olczak-Hut

Wioletta Olczak-Hut

Doskonale znają ją mieszkańcy Szczawina i okolic. Tam właśnie 14 lat temu zaczęła szerzyć zamiłowanie do czytelnictwa. Dziś ta uśmiechnięta i spokojna dziewczyna prowadzi Gminną Bibliotekę w Dzierżąznej, co wbrew pozorom nie wiąże się z całodziennym czytaniem książek. Praca Wioli to nie tylko wprowadzanie nowości wydawniczych do bibliotecznych zasobów, ale też organizacja koncertów, konkursów, warsztatów… Śmiało można powiedzieć, że niewidoczna na pierwszy rzut oka praca bibliotekarki, w rękach Wioli dwoi się i troi! Jak na cichą bohaterkę przystało, znajduje też czas dla swoich czytelników, by każdemu doradzić przy wyborze książki czy zwyczajnie chwilę porozmawiać.

Edyta Janczak, bibliotekarka z Ustronia

Edyta Janczak

Przeczy stereotypowemu postrzeganiu jej zawodu! Edyta to chodzący wulkan pozytywnej energii. Od ponad 13 lat prowadzi Filię Gminnej Biblioteki w Ustroniu. Jej praca to pasja i powołanie. Uwielbia zarówno książki, jak i animowanie życia kulturalnego w naszej gminie. Ferie, zajęcia wakacyjne, organizowanie i prowadzenie festynów i pikników – Edyta dosłownie i w przenośni potrafi na twarzach dzieci i dorosłych namalować uśmiech. Zawsze chętnie pomoże i doradzi niezależnie od tego czy chodzi książkę czy pomoc w szukaniu pracy lub… przy doładowaniu seniorce telefonu! Czytelnicy biblioteki nie przestają jej zaskakiwać i inspirować.

Wiola i Edyta, dziękujemy za codzienną pracę i niezwykłe podróże z literaturą, które nam umożliwiacie. W dniu Waszego święta życzymy wielu ciekawych nowości na półkach i samych wyjątkowych chwil spędzonych z czytelnikami gminnych bibliotek.

HEIMA

HEIMA

Młodzi , niezwykle zdolni i pracowici... ale co tu dużo pisać , trzeba ich posłuchać! Jest ku temu...

Seniorzy

Seniorzy

Wychodząc na przeciw potrzebom  Seniorów - Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i...

Pszczoła mój przyjaciel

Pszczoła mój przyjaciel

Warsztaty ekologiczne „ Pszczoła mój przyjaciel ” w Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i...

Święto Wody i Ognia

Święto Wody i Ognia

Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej jest organizatorem imprezy...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych