majówka

I GMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE

pod patronatem Wójt Gminy Zgierz Wiolety Głowackiej odbyły się 1 maja 2022 roku.
Do zawodów zgłosiło się 14 uczestników w wieku od 6 do 14 lat. Sędziowie Piotr Berger, Robert Florczak, Marek Kałuziński oraz Rafał Grabowski byli pod wrażeniem zaangażowania uczestników w pasję wędkowania. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej – Pani Anna Tomczak życzyła wszystkim udanych połowów. I tak też się stało, gdyż w siatce każdego uczestnika była nie jedna rybka.
Wyniki:
I miejsce – Katarzyna Kaczor – złowiła 1510 g ryb
II miejsce – Lena Niezabitowska- złowiła 810 g ryb
III miejsce – Olga Grabowska – złowiła 530 g ryb
Pani Wójt Wioleta Głowacka pogratulowała wszystkim świetnych połowów i wręczyła ufundowane puchary zwyciężczyniom a także upominki każdemu zawodnikowi .
Uczestnicy otrzymali również gadżety wędkarskie ufundowane przez Rafała Grabowskiego i Piotra Bergera.

Wernisaż.

01.05.2022 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Muchowicza. W sali dworku w Dzierżaznej mogliśmy oglądać obrazy malowane ręką wyjątkowego twórcy, który należy do osób dobrze znanych w łódzkim – i nie tylko łódzkim – środowisku artystycznym.
„Małomiasteczkowe sny” – pod tym tytułem odnajdziemy nie tylko obrazy ale również wiersze, których autorem jest Zdzisław Muchowicz i których mogliśmy wysłuchać tego popołudnia. Podczas Wernisażu odbył się także recital Agnieszki Battelli. Artystka zaprezentowała piosenki z płyty ” Pytasz mnie czy Cię kocham”.

Pierwszego dnia majówki odbyło się spotkanie z Przemysławem Stupnowiczem – instruktorem i sędzią Nordic Walking, założycielem i szkoleniowcem Łódzkiej Szkoły Nordic Walking. Uczestnicy poznali początki Nordic Walking w Polsce i na świecie, zasady prawidłowych technik oddechowych, odpowiedni dobór sprzętu. Pan Przemysław po teoretycznej lekcji zaproponował krótką rozgrzewkę i ćwiczenia praktyczne.. Poznawszy korzyści jakie niesie uprawianie Nordic Walking zapraszamy wszystkich zainteresowanych dalszymi spotkaniami do kontaktu z Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej tel. 42 717 84 66

Jubileusz 10-leci Orkiestry Dętej oraz obchody Konstytucji 3 maja.

Uroczystości z okazji 2️⃣3️⃣1️⃣ rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, której organizatorem było Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej, rozpoczęły się od uroczystego złożenia kwiatów przez władze gminy oraz zaproszonych gości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej. Następnie Ksiądz Proboszcz Mariusz Lampa odprawił mszę w intencji Ojczyzny. Po mszy mogliśmy wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej, która świętowała okrągły Jubileusz 10 lecia działania przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.

Trzeciego maja na terenie parku dworskiego w Dzierżąznej było wiele atrakcji dla mieszkańców Gminy Zgierz oraz przybyłych gości.

👉Na terenie Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej pod okazałym, wiekowym dębem została otwarta plenerowa biblioteka. Każdy, kto ma na to ochotę, może z biblioteki „Pod Dębem” wypożyczyć i poczytać książkę na świeżym powietrzu. Biblioteka plenerowa będzie czynna od wiosny do jesieni.

Na scenie plenerowej wystąpiły zespoły Giecznianki z kapelą, Szczawinianki, kapela ludowa „Ziemia Skierniewicka”. Nie mogło zabraknąć strefy dobrej zabawy dla najmłodszych: dmuchane zamki, bańki mydlane, zabawy z jednorożcem. Dorośli chętnie odwiedzali stoiska zdrowia i natury, gdzie mogli uzyskać wiedzę jak ekologicznie dbać o urodę i zmieniać swoje nawyki żywieniowe aby przedłużać młodość. Ekspertami w tej dziedzinie byli: Teresa Kotynia – Ekosfera z Jasionki, Zdrowo dobrani – Warsztaty zdrowego gotowania i odżywiania dzieci, Naoliwieni-Silver Klar, Elżbieta Gorzka-Kmieć. Początek maja to dobry czas na upiększanie ogrodów i dlatego dużym powodzeniem cieszył się kiermasz roślin z kwiatami doniczkowymi oraz kwiatami. Strefa gastronomiczna i grilowanie to nieodłaczyny element majówkowego świętowania.

Dziękujemy że byliście z nami !

KONCERT I WERNISAŻE

KONCERT I WERNISAŻE

Niezwykle interesujący wieczór w pierwszą niedzielę lutego w Gminnym Centrum Kultury 5 lutego -...

Wakacje 2023

Wakacje 2023

Zapraszamy do zapisów na wyjazd wakacyjny "Seniorze jedź nad morze III"

II Festiwal Musica Melodica

II Festiwal Musica Melodica

II Festiwal Muzyki Kameralnej Musica Melodica, który odbył się 28 stycznia w Gminnym Centrum...

Finał WOŚP

Finał WOŚP

#WOŚP 10 045,11 zł to kwota którą zebraliśmy do puszek i eSkarbonki. Dnia 29 stycznia 2023 r. w...

w eSkarbonka wyniki

w eSkarbonka wyniki

eSkarbonka to "wirtualna puszka", do której mogliśmy wrzucać bez ograniczeń nie wychodząc z domu....

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych