Zespół

Jednorożec Gminny-Zgierski

JEDNOROŻEC GMINNY-ZGIERSKI

Szef działu promocji

Jednorożec - nasz dobry duszek. Niby go nie ma, a jednak jest. To znaczy, niby jest, a jakby go nie było. Czasem mignie nam kolorowa grzywa lub ogon na schodach. Czasem słychać radosne rżenie, albo zakurzy się za nim gdzieś na parkowej ścieżce. Bo Jednorożec Gminny-Zgierski wciąż coś załatwia, wymyśla, organizuje, pisze... Jak to spec od promocji. Po prostu robota pali mu się pod kopytami. I-haaaa!

portret dyrektor Anny Tomczak

anna tomczak

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

Bożenna Jabłońska

BOŻENNA JABŁOŃSKA

Główny księgowy

portret Wioletty Olczak-Hut

Wioletta olczak-hut

Bibliotekarka w Dzierżąznej

Doskonale znają ją mieszkańcy Szczawina i okolic. Tam właśnie 14 lat temu zaczęła szerzyć zamiłowanie do czytelnictwa. Dziś ta uśmiechnięta i spokojna dziewczyna prowadzi Gminną Bibliotekę w Dzierżąznej, co wbrew pozorom nie wiąże się z całodziennym czytaniem książek. Praca Wioli to nie tylko wprowadzanie nowości wydawniczych do bibliotecznych zasobów, ale też organizacja koncertów, konkursów, warsztatów… Śmiało można powiedzieć, że niewidoczna na pierwszy rzut oka praca bibliotekarki, w rękach Wioli dwoi się i troi! Jak na cichą bohaterkę przystało, znajduje też czas dla swoich czytelników, by każdemu doradzić przy wyborze książki czy zwyczajnie chwilę porozmawiać.

Edyta Janczak, bibliotekarka z Ustronia

Edyta janczak

Bibliotekarka w Ustroniu

Przeczy stereotypowemu postrzeganiu jej zawodu! Edyta to chodzący wulkan pozytywnej energii. Od ponad 13 lat prowadzi Filię Gminnej Biblioteki w Ustroniu. Jej praca to pasja i powołanie. Uwielbia zarówno książki, jak i animowanie życia kulturalnego w naszej gminie. Ferie, zajęcia wakacyjne, organizowanie i prowadzenie festynów i pikników – Edyta dosłownie i w przenośni potrafi na twarzach dzieci i dorosłych namalować uśmiech. Zawsze chętnie pomoże i doradzi niezależnie od tego czy chodzi książkę czy pomoc w szukaniu pracy lub… przy doładowaniu seniorce telefonu! Czytelnicy biblioteki nie przestają jej zaskakiwać i inspirować.

Renata Wójtowicz

Specjalista ds. ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego

Elżbieta Pasternak, ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy w dzierżąznej

Elżbieta Pasternak

Referent

Katarzyna Grabowska, księgowa w Dzierżąznej

Katarzyna Grabowska

Referent

Mariusz Adynowski

Konserwator

Piotr Maciak

Konserwator

Mariusz Pietrzak

Konserwator