Zobacz więcej:

 • Narodowe Święto Niepodległości

  dodano: 2013-10-25

 • Spotkania z pasjami....

  Od września w Filii Gminnej Biblioteki w Ustroniu chętni seniorzy uczestniczą w projekcie edukacyjno-animacyjnym Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”. Projekt, realizowany w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zakłada zrealizowanie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online) oraz przeprowadzenie konkursu.

  Tematyka spotkań jest szeroko zarysowana, obejmie zagadnienia związane z profilaktyką zdrowotną, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywkę, ekologię, finanse, nowe technologie, relacje z młodszym pokoleniem.

   

  Zapraszamy do biblioteki w każdy czwartek na godz. 11.00

   

  znajdziecie tu przestrzeń do wspólnych kontaktów, wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą i pasjami.

  Każda video konferencja składa się z poczęstunku, wprowadzenia bibliotekarki w temat wykładu i czatu, podczas którego uczestnicy mogą zadawać pytania.

  Dotychczas największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Państwa Kręglickich - restauratorów z Warszawy. „Latające babcie” które organizują  przedstawienia teatralne dla dzieci w szpitalach i placówkach oświatowych zachęciły do dzielenia się swoimi talentami z innymi. Natomiast DJ Wika przekazała dużo pozytywnej energii i zachęciła do wspólnej zabawy.

   

  Czekamy na kolejne spotkania.

                                        Z radością powitamy nowych uczestników.

   

  dodano: 2013-10-21

 • WIATRODZIEŃ

  dsc04160_640

  dodano: 2013-10-11

 • Laboratorium mediów

   

  grafika_z_plakatu_maa_945


  Laboratorium mediów

  W czasach nowoczesnej komunikacji z jaką mamy kontakt (You Tube, Facebook, Twitter) niezmiernie ważne jest stymulowanie aktywnego i kreatywnego podejścia młodzieży do korzystania z mediów przy równoczesnym budowaniu świadomości uwarunkowań prawnych.

  Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji artystyczno-estetycznych młodzieży oraz pozytywne wartościowanie korzystania przez nią z kultury poprzez organizację warsztatów prowadzonych przez dziennikarzy radia, telewizji, prasy i Internetu przybliżających uczestnikom arkana komunikacji medialnej w środkach masowej komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych sposobów przekazu ze szczególnym uwzględnieniem roli Internetu.

  dodano: 2013-09-12

 • Wieś się rozśpiewała ...

  dodano: 2013-09-15