Zobacz więcej:

 • Koło hobbystyczne "Szydełkowe cudeńka"

   

  Na spotkanie koła hobbystycznego "Szydełkowe cudeńka" zapraszamy

  od godz. 17:00 w następujących terminach:

  27 kwietnia

  11 i 18 maja

  15 i 29 czerwca

  dodano: 2016-04-14

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Palma Pierwszeństwa za Palmę Wielkanocną"

  dsc05953_448

  dodano: 2016-03-30

 • Już po feriach...

   

   

  dsc05236_448_01

   

   

  Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dzierżąznej.


  Ferie z Biblioteką” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej i Filię Gminnej Biblioteki w Ustroniu już za nami.

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu.

  W pierwszym tygodniu uczestnicy ferii przenieśli się do krainy lego – odbyły się zajęcia z robotyki, dzieci budowały prostego robota z klocków Lego i za pomocą specjalnego programu wprawiały go w ruch. Odbyły się także wyścigi własnoręcznie zbudowanych pojazdów. Dużo euforii u dzieci wywołał turniej gier planszowych. Były zawody sportowe z „przymrużeniem oka” i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

  W piątek 19 lutego w dobrych humorach pomimo kiepskiej aury dzieci odwiedziły Warszawę.  Pierwszym punktem wycieczki był Sejm i jego sala kolumnowa. Następnie dzieci odwiedziły Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik.

  Kolejny tydzień upłynął pod znakiem teatru. Dzieci zapoznawały się z różnymi rodzajami technik teatralnych, oraz uczyły się panowania nad swoim ciałem w ramach warsztatów cyrkowych. Wynikiem pracy i zabawy stały się dwa spektakle wystawione przez naszych milusińskich.

  Dzieci i młodzież z Ustronia, Grotnik i Jedlicza spotykała się codziennie i podczas dwugodzinnych nieodpłatnych zajęć wspólnie się bawiła, realizowała zadania i uczestniczyła w ciekawych spotkaniach. W pierwszym tygodniu dzieci wspólnie zrealizowały dwa przedstawienia – „Bajkę o Rybaku i Złotej Rybce” wykonaną techniką teatrzyku Kamishibai, oraz „Legendę o Smoku Wawelskim” wystawioną w formie teatrzyku cieni.

  Na zakończenie pierwszego tygodnia, pod okiem bibliotekarki z Ustronia, dzieci mogły oswoić swe lęki w trakcie spotkania z ptasznikami oraz wykonać swojego pająka, który jak się okazało, może być piękny i kolorowy, i wcale nie taki straszny.

  W kolejnym tygodniu uczestnicy ferii wyczarowywali piękne obrazy igłą i nitką, szlifowali talenty kulinarne i plastyczne.

  Ostatniego dnia ferii wszyscy uczestnicy ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dzierżąznej uczestniczyli w wycieczce do łódzkiej Atlas Areny, gdzie podjęli szereg sportowych wyzwań oraz odwiedzili Muzeum Semafora i wzięli udział w prowadzonych tam warsztatach z tworzenia własnej animowanej bajki.

  Szkoda, że ferie trwają tylko dwa tygodnie… Zapraszamy za rok :)

  Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej

   

   

  dodano: 2016-02-29

 • Fotorelacja z koncertów kolęd

   

  W dniu 17 stycznia 2016 r. w kościele farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu i w dniu 31 stycznia 2016 r. w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu odbyły się koncerty kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej działajacej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej.

  W zakładce krótka fotorelacja.

   

  dodano: 2016-02-08

 • Zapraszamy na zajęcia Koła Hobbystycznego

   

  Zapraszamy na zajęcia Koła Hobbystycznego
  "Szydełkowe Cudeńka".

  W 2016 roku spotkania odbywać się będą w następujących terminach:

  20 stycznia

  3 i 17 luty

  2, 16 i 30 marzec

   

   

  dodano: 2015-01-14