Akademia Orange dla bibliotek

Biblioteki wchodzące w skład Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej: Gminna Biblioteka w Białej i filie w Szczawinie i w Ustroniu, otrzymały dotację w ramach programu

Fundacji Orange „Akademia Orange dla bibliotek”.

fundacjaorange_l1_rgbmale_561

 

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania.

Dotacja, zgodnie z warunkami programu, zostanie przeznaczona przede wszystkim na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w bibliotekach oraz zakup programów antywirusowych, niezbędnych do bezpiecznego korzystania z Sieci.

Fundacja Orange powołana przez Telekomunikację Polską i Orange rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2005 roku. Fundacja realizuje działania pro publico bono o charakterze społecznym, edukacyjnym i charytatywnym. Jej działalność obejmuje zarówno projekty autorskie, jak i współpracę z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi.

Fundacja Orange włącza się w ważne społecznie inicjatywy, finansuje i współfinansuje programy i projekty z zakresu edukacji, kultury, opieki zdrowotnej i wolontariatu, a także działalności charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży.

Zapraszamy serdecznie zarówno pasjonatów surfowania po sieci, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z Internetem, do naszych bibliotek.

Na miejscu można skorzystać z pomocy pań bibliotekarek, zarówno w zakresie problemów „technicznych” jak i wyszukiwania źródeł informacji w Sieci.

 


 

Agnieszka Kwiatkowska