Występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury

Festiwale, konkursy, przeglądy, czyli występy zespołów działających
pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej

 

XVII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora w Koluszkach

 

Na przegląd wyruszyliśmy 12 kwietnia 2014 roku, pragnąc zaprezentować szerszej publiczności umiejętności wokalne naszych zespołów działających pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej: Zespołu Śpiewaczego „Giecznianki” z Gieczna z kapelą ludową Zenona Rudnickiego i Zespołu Śpiewaczego „Szczawinianki” ze Szczawina. Organizatorzy, a szczególnie Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, jak zawsze powitali nas niezwykle ciepło.

Nowością wprowadzoną przez rozśpiewane panie były elementy choreograficzne: „Giecznianki” tańczyły do wykonywanych utworów z takim zapałem, że ich pasiaste spódnice i fartuchy aż migotały w barwnym korowodzie.

U „Szczawinianek”  nowością był śpiew z akompaniamentem na żywo oraz ruch sceniczny. Obydwa zespoły zaprezentowały zarówno wokal grupowy, jak i wykonały utwory solowe. Solistkami były panie: Ewa Braun ze „Szczawinianek” i Gabriela Skopiak z „Giecznianek”.

Przegląd zakończył się wesołymi przyśpiewkami i wymianą doświadczeń z innymi zespołami i kapelami. Na następny wyruszamy do Koluszek już za rok!

 

VI Ozorkowskie Konfrontacje Taneczne „Ozodance 2014”

pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa

 

Miesiąc później – 17 maja – swoje umiejętności taneczne mógł zaprezentować Zespół Tańca Nowoczesnego RAINDROPS – Junior. Grupa prowadzona jest przez Mirosława Bednarkiewicza i trzeba przyznać, że dzieci potrafią zatańczyć niesamowite układy. Chętnie uczestniczą w próbach i naszych lokalnych występach oraz biorą udział w przeglądach i festiwalach. Przed „Ozodance” nasi uczestnicy byli bardzo zaaferowani mającym je czekać występem tanecznym. Na szczęście taniec udał im się wspaniale! Nasze pociechy dały z siebie wszystko, prezentując się na scenie.

Młodym członkom zespołu serdecznie dziękujemy za występ.

 

IV Festiwal Orkiestr Dętych

pod patronatem Burmistrza Głowna

To już kolejny występ Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach, lecz po raz pierwszy na tak dużym przeglądzie. 18 maja 2014 roku uczestniczyliśmy w IV Festiwalu Orkiestr Dętych w Głownie. Konkurencja była duża, gdyż rywalizowało ze sobą aż jedenaście orkiestr, z czego największa liczyła pięćdziesięciu członków!

Nasze Orkiestry pod kierunkiem kapelmistrza Radosława Szymczyka zagrały utwory: Król Lew, Quando di Amore, Orkiestry Dęte Haliny Kunickiej, Kiwi Cha-Cha. Publiczność wspaniale nas dopingowała.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy!

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej