Fotorelacja z II Turnieju Sołectw

 

dsc02509_640

II turniej sołectw rozstrzygnięty 

Dnia 6 lipca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbył się II  Turniej Sołectw Gminy Zgierz SOŁTUR 2014.

Po informacji przekazanej do wszystkich sołtysów z terenu gminy Zgierz zainteresowani sołtysi skompletowali swoje drużyny w której znaleźli się: dorośli (zarówno kobiety jak i mężczyźni), młodzież oraz dzieci. W tym roku o tytuł SUPER SOŁECTWA zawalczyło dziesięć sołectw: Besiekierz Rudny, Ciosny, Czaplinek, Dąbrówka Strumiany, Dzierżązna, Jasionka, Kębliny, Łagiewniki Nowe, Szczawin i Ustronie.

Nad przebiegiem i prawidłowością przeprowadzanych konkurencji czuwała bezstronna komisja sędziowska w składzie: sędzia główny –Małgorzata Pawlak, sędzia pomocniczy – Katarzyna Adamczyk. Konkursy przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej stały się nie lada wyzwaniem dla grup utworzonych specjalnie na potrzebę turnieju. Rywalizacja podczas konkurencji była zażarta. Można było wykazać się w technice dmuchania balonów, zamienić się na chwilę w krawca, porzucać surowymi jajkami, poskakać na skakance, wygłosić przemowę na scenie do publiczności czy też skrzętnie szukać groszy w piasku. Uczestnicy przygotowali się należycie do rywalizacji. Drużyny przybyły na teren ośrodka w specjalnie przygotowanych pojazdach. Jednakowe stroje odróżniały rywalizujące grupy. Dzielni kibice wyposażeni zostali w odpowiednia transparenty z hasłami specjalnie wymyślonymi na tę okazję.

SUPER SOŁECTWEM II Turnieju Sołectw Gminy Zgierz SOŁTUR 2014  i zdobywcą pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zostało
sołectwo Czaplinek.

II miejsce i statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zdobyło sołectwo Dzierżązna.

III miejsce i statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zdobyło sołectwo Jasionka.

 

Organizator Turnieju - Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy, a dla nagrodzonych ufundował nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej dziękuje wszystkim sołtysom z sołectw zgłoszonych
do turniej za zaangażowanie jakie włożyli w zorganizowanie drużyn, a mieszkańcom
za poświęcenie, ducha walki i liczny udział w przedsięwzięciu.

Zapraszamy za rok