Warsztaty Bożonarodzeniowe dla dzieci

Warsztaty bożonarodzeniowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już zaledwie kilka dni. Świąteczna atmosfera unosi się w powietrzu. Ta magia świąt zapanowała także w Gminnym Ośrodku Kultury  w Dzierżąznej.

W dniu 11 grudnia zorganizowane zostały tutaj warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży, których inicjatorem i organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej.

Zajęcia warsztatowe rozpoczęła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej p. Barbara Polasińska od rozstrzygnięcia VII edycji konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa”. Jury konkursowe – ks. Stanisław Ochotnicki, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych p. Stanisław Stańczyk oraz pracownik biura promocji i redakcji gazety powiatowej „Puls powiatu” p. Jolanta Łęczewska, przedstawiciele Rady Gminy Zgierz – wiceprzewodnicząca p. Zuzanna Marchewa, wiceprzewodniczący p. Piotr Lebiedziński oraz radna p. Gabriela Skopiak, wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej. Były to zestawy karaoke, neonowe słuchawki, konsole, radiobudziki, urządzenia do ćwiczeń, kolorowe sanki.

O słodkości dla uczestników konkursu zadbała Wójt Gminy Zgierz – p. Barbara Kaczmarek, w imieniu której czekolady wręczyła kierownik referatu rozwoju, promocji i kultury - p. Wioleta Głowacka.

Po rozdaniu nagród nadszedł czas na zajęcia. Warsztaty prowadzone były w pięciu grupach. Uczestnicy za pomocą różnych technik plastycznych wykonywali ozdoby świąteczne. Twórczość i kreatywność młodych adeptów sztuk plastycznych prowadzona była przez pracowników Gminnego Ośródka Kultury w Dzierżąznej. P. Katarzyna Leszczak i p. Beata Stańczyk -  uczyły jak wykonać bombki metodą decoupage i patchworkową,  p. Katarzyna Grabowska  i p. Wioletta Olczak-Hut -  pokazywały jak zrobić choinki z filcu i włóczki.
Do bombek  i choinek dołączyły aniołki robione pod kierunkiem p. Agnieszki Kwiatkowskiej.

Dzięki wytrwałej pracy i niezwykłym talentom powstały przepiękne ozdoby, które będą dekoracją domów naszych młodych artystów na zbliżające się święta.

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej