Relacja z Koncertu 8 marca

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej


8 marca to wyjątkowy dzień w roku – święto kobiet. Tego dnia panie obdarowywane są kwiatami, czekoladkami, różnymi upominkami.

W tym też dniu Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej pod patronatem Wójta Gminy Zgierz Barbary Kaczmarek przygotował dla pań z okazji ich święta wyjątkowy prezent – program artystyczny.  Na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły i grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej. Połączone orkiestry dęte: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezin, działającej przy Centrum Kultury i Promocji  w Brzezinach i Orkiestra Dęta przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej, zespół Śpiewaczy Szczawinianki ze Szczawina, zespół Giecznianki z Gieczna z kapelą ludową Zenona Rudnickiego, zespół tańca nowoczesnego Raindrops, zespół tańca Mażoretki – kadetki i juniorki. Dużą niespodzianką dla pań były indywidualne występy członków orkiestry w utworze „Całuję Twoją Dłoń Madame” oraz pokaz mody przygotowany przez uczniów Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra. Na koniec uroczystości   w wiązance przebojów Jana Kiepury wystąpił tenor Wiesław Pawlak.

Artyści  swym kunsztem zachwycili licznie zgromadzoną  widownię. Oklaskom nie było końca.

Występy umilił skromny poczęstunek, na który zaprosiła prowadząca koncert Barbara Polasińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.