Warsztaty Wielkanocne dla dzieci.

 

dsc09458_640

 

 

Warsztaty Wielkanocne i rozstrzygniecie konkursu
„Palma Pierwszeństwa za Palmę Wielkanocną”


Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, to także czas budzenia się do życia przyrody oraz pierwszych ciepłych promieni słońca. Od średniowiecza Wielkanoc kojarzy się z palmą, która jest symbolem Niedzieli Palmowej rozpoczynającej Wielki tydzień.Kontynuując wieloletnią tradycję 26 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbyło się rozstrzygniecie konkursu „Palma Pierwszeństwa za Palmę Wielkanocną” oraz warsztaty wielkanocne dla dzieci i młodzieży.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Barbara Kaczmarek Wójt Gminy Zgierz wraz z Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zgierz  Zuzanną Marchewą.
Zebranych gości ciepło powitała i wprowadziła w wiosenno - świąteczny nastrój Barbara Polasińska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali ogłoszenia wyników konkursu, co dla komisji było nie lada wyzwaniem, gdyż  wszystkie prace zachwyciły precyzją wykonania, zaangażowaniem i niezwykłą inwencją twórczą. Wyczytano laureatów konkursu. Wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek, jury konkursowe - Elżbieta Łuniewska i Katarzyna Leszczak oraz przedstawicielka Rady Gminy Zgierz - Zuzanna Marchewa wręczyły uczestnikom konkursu nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej. Były to namioty, śpiwory, zestawy do gry w tenisa ziemnego, materace, kolorowe kubki. Wszystkie te akcesoria przydadzą się dzieciom podczas nachodzących ciepłych dni przy wspólnym biwakowaniu. Choć nie wszyscy mogli stanąć na podium, przegranym nikt nie został.
Dla laureatów konkursu dodatkowo do nagród zostały dołączone upominki książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Zgierz Barbarę Kaczmarek.

Po rozstrzygnięciu konkursu  dzieci i młodzież wzięła udział w Warsztatach Wielkanocnych.
W tym roku poznali oni nową technikę barwienia tkaniny – batik, którą zaprezentowała Elżbieta Łuniewska. Podczas warsztatów można było wykonać wielkanocnego zająca z sizalu w czym pomagała Agata Włodarczyk. Niektórzy swoich talentów próbowali w tworzeniu jajek metodą karczochową pod kierunkiem Beaty Stańczyk. Wioletta Olczak – Hut pokazała jak wykonać proste wielkanocne dekoracje okienne z bambusowej drabinki. Nad filcowymi kurami w kolorowych koszyczkach czuwała  Agnieszka Kwiatkowska.

W tak miłej i sympatycznej atmosferze warsztatów dobiegł kres.
Prace wykonane przez dzieci i młodzież będą wspaniałą dekoracją domu w czasie Świąt Wielkanocnych.