Gminny Dzień Matki

Mama, to najpiękniejsze słowo świata …

Słowo matka, jest zawsze wartościowe; Słowo matka, zawiera w sobie tyle słów…
Słowo matka, choć stare wciąż jest nowe. Mama…

26 maja to szczególny dzień – Dzień Matki. To święto, w którym dziękujemy za miłość i trud włożony w nasze wychowanie. Kiedy jesteśmy dziećmi, robimy laurki. Na akademiach przedszkolnych i szkolnych recytujemy wiersze, śpiewamy piosenki i patrzymy czy mama widzi jak się staramy. Widzimy jak się uśmiecha. Czasem dziwimy się, kiedy płacze
ze wzruszenia. Kiedy dorastamy zamiast laurek dajemy kwiaty. Czasem jakieś drobne upominki. W ten dzień odwiedzamy mamę i składamy życzenia, dajemy prezenty. Czasem wysyłamy kwiaty pocztą kurierską, bo mieszkamy za daleko, aby pójść osobiście.
Ale będąc dorosłymi zapominamy powiedzieć jej to, co mówiliśmy będąc dzieckiem: „Kocham Cię Mamo!”. To zaledwie kilka słów, które znaczą tak wiele.

22 maja 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej odbył się Gminny Dzień Matki.

Wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek zaprosiła przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich reprezentujące Matki z terenu gminy Zgierz do wspólnego świętowania.

Życzenia wszystkim Mamom złożyli: Wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Marek Telenda wraz z Radnymi, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi Krzysztof Banasiak wraz z Przewodniczącą Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Łodzi Zofią Wąsicką i Przewodniczącą Miejsko–Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Zgierzu Haliną Szymańską.

W programie artystycznym wystąpili:

- uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej

- Zespół Śpiewaczy Szczawinianki ze Szczawina

- Zespół Śpiewaczy Giecznianki z Gieczna z kapela ludową Zenona Rudnickiego.

Smakowite jadło dla przybyłych gości przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich
z Lorenek na czele z przewodniczącą koła Heleną Manistą.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej.