Koncerty Muzyki Poważnej do Dzierżąznej

dsc02367_640

Koncerty muzyki poważnej „Muzyka w Polskim Dworze”

Po raz kolejny na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej Stowarzyszenie Promocji Inicjatyw Artystycznych OPERATIVA  oraz Gmina Zgierz organizują letnie koncerty muzyki poważnej pt. „Muzyka w polskim dworze”. Tradycyjnie koncerty obejmują różnorodny repertuar z kanonu muzyki poważnej oraz musicalowej - przeznaczony na głos z fortepianem oraz  na fortepian na cztery ręce.

Do tej pory odbyły się cztery koncerty, kolejne przed nami.
Mogliśmy  zapoznać się z twórczością wielu kompozytorów, m.in.: Franciszka Maklakiewicza, Siergieja Rachmaninowa, Johannesa Brahmsa, Marii Szymanowskiej, Cecylii Chaminade, Antoniego Dvoraka  i wielu innych.  Oczekujemy prezentacji pieśni polskich w tym Chopina i Moniuszki oraz amerykańskich: Samuela Barbera i Neda Rorema.
Utwory te przybliżyli i jeszcze wykonają dla nas śpiewacy: Anna Terlecka - Kierner (sopran),
Anna Dzionek – Kwiatkowska (sopran), Jolanta Gzella (mezzosopran), Beata Zawadzka– Kłos (sopran) oraz Bartosz Szulc (bas) przy akompaniamencie pianistów: Bogusława Pikały, Krystyny Hussar - Moczulskiej, Elżbiety Różyckiej - Przybylak,  Doroty Brolik - Brycht, Agnieszki Przybylskiej. Duety na cztery ręce wykonywali pianiści: Elżbieta Różycka-Przybylak i Emil Przybylak oraz Agata Górska-Kołodziejska i Anna Liszewska.

Wszystkich lubiących muzykę poważną serdecznie zapraszamy na ostatni koncert, który odbędzie się 23 sierpnia 2015 r. o godz. 15,00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej. Wstęp wolny.