Sukces Giecznianek

 

dsc03126_640

Wyśpiewane I i II miejsce

Zespołu Śpiewaczego Giecznianki z Gieczna z kapelą ludową Zenona Rudnickiego

 

W sobotę, 12 września 2015 r. Zespół Śpiewaczy Giecznianki z Gieczna z kapelą ludową Zenona Rudnickiego działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej reprezentował gminę Zgierz na VIII edycji Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni  2015” w Głownie.

Do Głowna przyjechali utalentowani seniorzy z całego województwa łódzkiego.
Przesłuchania trwały siedem godzin. Konkurs oceniało jury w składzie:
Anna Cymmerman - śpiewaczka operowa, sopranistka Teatru Wielkiego w Łodzi; Aleksandra Guni - flecistka, dyrektor Niepublicznych Szkół Muzycznych w Głownie i  Mieleszkach  oraz  muzyk, kompozytor , członek zespołu Trubadurzy Jacek Malanowski.

Na scenie zaprezentowało się 27 zespołów, 16 solistów, 6 duetów oraz 4 gawędziarzy.

Zgodnie z regulaminem w tegorocznej edycji zespoły musiały zmierzyć się
z repertuarem Haliny Kunickiej, Jerzego Połomskiego, Trubadurów, wykonując obowiązkowo jedną ich piosenkę oraz drugą - dowolną.

Nasz zespół zaśpiewał  z repertuaru Trubadurów piosenkę Kasia i ludowy utwór Lipka. Wykonanie spodobało się zarówno publiczności, która żywiołowo zareagowała na występ ale również jury. Wśród licznej konkurencji Zespół Śpiewaczy Giecznianki z Gieczna z kapelą ludową Zenona Rudnickiego wyśpiewał I miejsce wśród zespołów ex aequo z zespołem „Złocisty Promień” z Radomska.

W kategorii solistów Pani Gabriela Skopiak – członkini Zespołu Śpiewaczego Giecznianki z Gieczna wykonując utwór Powiadają ludzie zajęła II miejsce.

To kolejny w bieżącym roku sukces zespołu Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.

 

dyplom_g_i_001m_640

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej