Już po feriach...

 

 

dsc05236_448_01

 

 

Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dzierżąznej.


Ferie z Biblioteką” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej i Filię Gminnej Biblioteki w Ustroniu już za nami.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu.

W pierwszym tygodniu uczestnicy ferii przenieśli się do krainy lego – odbyły się zajęcia z robotyki, dzieci budowały prostego robota z klocków Lego i za pomocą specjalnego programu wprawiały go w ruch. Odbyły się także wyścigi własnoręcznie zbudowanych pojazdów. Dużo euforii u dzieci wywołał turniej gier planszowych. Były zawody sportowe z „przymrużeniem oka” i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W piątek 19 lutego w dobrych humorach pomimo kiepskiej aury dzieci odwiedziły Warszawę.  Pierwszym punktem wycieczki był Sejm i jego sala kolumnowa. Następnie dzieci odwiedziły Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik.

Kolejny tydzień upłynął pod znakiem teatru. Dzieci zapoznawały się z różnymi rodzajami technik teatralnych, oraz uczyły się panowania nad swoim ciałem w ramach warsztatów cyrkowych. Wynikiem pracy i zabawy stały się dwa spektakle wystawione przez naszych milusińskich.

Dzieci i młodzież z Ustronia, Grotnik i Jedlicza spotykała się codziennie i podczas dwugodzinnych nieodpłatnych zajęć wspólnie się bawiła, realizowała zadania i uczestniczyła w ciekawych spotkaniach. W pierwszym tygodniu dzieci wspólnie zrealizowały dwa przedstawienia – „Bajkę o Rybaku i Złotej Rybce” wykonaną techniką teatrzyku Kamishibai, oraz „Legendę o Smoku Wawelskim” wystawioną w formie teatrzyku cieni.

Na zakończenie pierwszego tygodnia, pod okiem bibliotekarki z Ustronia, dzieci mogły oswoić swe lęki w trakcie spotkania z ptasznikami oraz wykonać swojego pająka, który jak się okazało, może być piękny i kolorowy, i wcale nie taki straszny.

W kolejnym tygodniu uczestnicy ferii wyczarowywali piękne obrazy igłą i nitką, szlifowali talenty kulinarne i plastyczne.

Ostatniego dnia ferii wszyscy uczestnicy ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dzierżąznej uczestniczyli w wycieczce do łódzkiej Atlas Areny, gdzie podjęli szereg sportowych wyzwań oraz odwiedzili Muzeum Semafora i wzięli udział w prowadzonych tam warsztatach z tworzenia własnej animowanej bajki.

Szkoda, że ferie trwają tylko dwa tygodnie… Zapraszamy za rok :)

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej