Piknikowa Noc Świętojańska

Mówią, że jest ponoć
Gdzieś leśna polana,
Gdzie zakwita paproć
W noc świętego Jana.

Piknikowa Noc Świętojańska w Dzierżąznej pod patronatem Wójt Gminy Zgierz- Wiolety Głowackiej, była ze wszech miar wyjątkowa.

Na scenie plenerowej wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej: Giecznianki z Kapelą oraz Szczawinianki, które wyśpiewały pieśni ludowe, wzbudzając aplauz publiczności.

Szczawinianki, noc świuętojańska, konceret

Giecznianki, koncert, noc świętojańska

Nie mogło zabraknąć występu utalentowanych muzycznie dzieci z Zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego  przez Krzysztofa Kociszewskiego oraz  występu Orkiestry Dętej ze Szczawina pod batutą kapelmistrza Radosława Szymczyka.

harfa, koncert, pomost,

Tego wieczoru unikalne widowisko artystyczne zaprezentowała Anna Dudek grając na harfie. Koncert na pomoście wzbudził niemałe zainteresowanie. Liryczne dźwięki w niebanalnym otoczeniu oczarowały widownię.

wianki, noc świętojańska,

noc świetojańska,

Aby tradycji stało się zadość, uczestnicy Nocy Świętojańskiej wyplatali  wianki, by w barwnym korowodzie zanieść je nad wodę i puścić z nurtem.

W obchodach Nocy Świętojańskiej ważną rolę spełnia mityczny kwiat paproci, który zakwita na krótko o północy. Aby zdobyć kwiat paproci należało tylko: wykazać się odwagą i czystym sercem. W tym roku trzech szczęśliwców odnalazło kwiat, zapewniając sobie  niezwykle pomyślną wróżbę na przyszłość.

Wierzono niegdyś, że w ten wyjątkowy wieczór ogień ma magiczną moc, więc przy blasku ogniska, w księżycowej poświacie „Teatr Ognia” swym występem przywołał dawne zwyczaje… zachwycając publiczność .

 

Ach! Co to była za noc!

Cieszymy się, że mogliśmy ją wspólnie spędzić .

Dziękujemy !
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej