Święto Wody i Ognia

Tańce przy ognisku, puszczanie wianków na wodę to tylko jedne z wielu z atrakcji, które można było zobaczyć podczas „Święta Wody i Ognia” w Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej. Spektakularne widowisko obrzędowe światła i wody nawiązujące do tradycji Nocy Świętojańskiej przedstawił Zespół Rożanie. Aby podtrzymać tradycje i obrzędy związane z tym świętem – własnoręcznie wyplecione wianki przez uczestników warsztatów w barwnym korowodzie, przy wspólnym śpiewie, zaniesiono nad wodę aby puścić je z nurtem. Nie małą atrakcją był pokaz gotowania zupy rybnej w wielkim garze, którą każdy mógł degustować. Dla dzieci dostępna była darmowa strefa zabaw – Dmuchany Wodny Świat oraz animacje przygotowane przez Gminne Centrum Kultury. Na terenie prezentowali swój dorobek twórcy ludowi oraz lokalni producenci. Kapituła „Smak Wsi” przyznała certyfikaty Marki Lokalnej. GCKSTiR w Dzierżąznej znalazło się wśród wyróżnionych, otrzymując dwa Certyfikaty dla „Warsztatów kreatywno-plastycznych” w kategorii edukacyjnej oraz dla „ Domków letniskowych” w kategorii noclegowej. Podczas imprezy swój Jubileusz 20-lecia obchodził zespół śpiewaczy Szczawinianki, który zaprezentował swoje największe przeboje ludowo-biesiadne. Życzeniom i gratulacjom nie było końca. Na scenie wystąpiły również zespoły działające przy GCKSTIR : Zespół ludowy Giecznianki z kapelą oraz Orkiestra Dęta. Wyjątkowego klimatu dostarczyły iluminacje świetlne rozmieszczone na terenie imprezy. Finałem sobotniej nocy był koncert folklorystyczny Zespołu Baciary. Imprezę poprowadził znany i lubiany dziennikarz Radia ZET – Kamil Nosel.Impreza współfinansowana przez Województwo Łódzkiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 w ramach działania 4. Zwiększanie zatrudnienia i spójności terytorialnej .

Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej jest organizatorem imprezy plenerowej pn. „Święto Wody i Ognia jako dziedzictwo kulturowe w Dzierżąznej.”

Na powyższe zadanie otrzymało dofinansowanie od Samorządu Województwa Łódzkiego z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 w ramach działania 4. Zwiększanie zatrudnienia i spójności terytorialnej .

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Rodzinna zabawa w Dzierżąznej ! Rodzice, dzieci, dziadkowie, ciocie i wujkowie...spędzali wspólnie...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych