„Szczawinianki”

Zespół Śpiewaczy „Szczawinianki” ze Szczawina

Ach te szczawińskie dziewczęta, kobiety i kobietki… Rozśpiewane, roztańczone, rozmarzone. Jak na prawdziwe „paradnice” przystało „kazały se poszyć czerwone spódnice”, białe strojne bluzki i dalej śpiewać i tańczyć gdzie się da! A głos Panie mają barwny, silny, emocjonujący.

Początki „Szczawinianek” sięgają wiosny 2002 roku, kiedy to z inicjatywy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Szczawinie – pani Alicji Jędrzejczak – założono zespół śpiewaczy. Od września 2007 roku Zespół działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierżąznej.

Pasjonatkom śpiewania spodobał się repertuar ludowo-biesiadny, który do dziś jest swoistym wyróżnikiem zespołu. Panie uwielbiają zarówno piosenki ludowe, jak i popularne, skoczne i z przytupem, ale też romantyczne i nostalgiczne. Na swoich koncertach potrafią wyczarować niepowtarzalną atmosferę, zabawiając publiczność znanymi utworami wykonawców z minionych lat, ale też współczesnymi aranżacjami. Wiązanki góralskie, śląskie, przyśpiewki i walczyki podrywają do tańca, a same wykonawczynie doskonale się przy tym bawią. Śpiewanie stało się dla „Szczawinianek” pasją, sposobem na życie, dobry humor i świetną zabawę.

Hej nasza wesoła polska biesiada – jak my ją kochamy ?

Wspomnijmy krótko o koncertach i występach Zespołu Śpiewaczego „Szczawinianki” ze Szczawina – przede wszystkim uświetnia swą obecnością liczne uroczystości środowiskowe, gminne i powiatowe imprezy okolicznościowe, takie jak dożynki, wieczory andrzejkowe, bale ostatkowe, letnie pikniki, festyny czy noc świętojańska. „Szczawinianki” brały także udział w powiatowych biesiadach karnawałowych, festiwalach i przeglądach.

Zespołowi z całego serca życzymy sukcesów, wiernej publiczności i udanego, radosnego śpiewania. Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli wokalu szczawińskich Pań na występy i koncerty. Polskie, dobre przeboje zapewnią Państwu niezapomnianą zabawę i wprawią w szampański nastrój, czego przede wszystkim życzy sobie barwne, rozśpiewane grono „Szczawinianek”.

Kąsek dla wielbicieli muzycznego talentu ludowego – oto podajemy link do nagrania występu Zespołu podczas „Święta Ulicy Piotrkowskiej w Łodzi”:

Kierownikiem muzycznym Zespołu jest pani Renata Niszczak.

Skład zespołu „Szczawinianki”:

Urszula Kupis
Maria Królikowska
Sabina Królikowska
Katarzyna Królikowska
Genowefa Szurpik
Zofia Sibińska
Barbara Majchrzak
Renata Niszczak
Beata Stańczyk
Hanna Jędrzejczak
Ewa Braun
Sylwia Królikowska

Próby Zespołu „Szczawinianki” odbywają się w środy w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej.

Facebook
Facebook
Gmina Zgierz
SOCIALICON
Dostosowanie dla niepełnosprawnych