Wernisaże

Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej chętnie gości w swoich progach twórców sztuki malarstwa , rękodzieła itp. W ostatnim czasie miło miejsce uroczyste otwarcie kilku wystawy i udostępnienie ich szerszej publiczności, połączone ze spotkaniami z autorami.

Pierwszy, historyczny w Gminie Zgierz WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA odbył się w dniu 04.02.2022 r. Autorką prac była Agnieszka Sapińska – artystka wyjątkowa, gdyż ze względu na swoją niepełnosprawność obrazy maluje ustami. Pani Agnieszka należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein od 1998 roku i od tego czasu ściśle współpracuje z wydawnictwem „AMUN” z siedzibą w Raciborzu. Wernisaż uświetnił Pan Krzysztof Kociszewski swoja grą na gitarze. Obrazy można było oglądać do 28 lutego.

W dniu 6 marca odbył się Wernisaż „Sztuka jest kobietą”. Tym razem można było oglądać obrazy malowane, haftowane, szkice, ceramikę oraz pudełka decoupage, których wspólnym mianownikiem jest kobieta Prace wystawili: Hanna Fibakiewicz, Beata Gawryszczak, Marzena Bugała-Bednarek, Marta Olszewska, Beata Skalska, Halina Albińska, Michał Bończyk, Ryszard Bryszewki. Wernisaż uświetnił występ poetycki Barbary Garus, która zaprezentowała autorski wiersz „Damą być” oraz spektakl Agaty Kaczmarek o dojrzałej kobiecie robiącej rachunek sumienia z własnym życiem. Usłyszeliśmy wciąż cieszące ucho piosenki z musicalu Mamma Mia w polskiej wersji językowej. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Kaczmarek, Agata Kaczmarek. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność na Wernisażu.Wystawa otwarta w marcu

Zdzisław Muchowicz to kolejny artysta malarz, poeta którego 01.05.2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Małomiasteczkowe sny”. W sali dworku w Dzierżaznej mogliśmy oglądać obrazy malowane ręką wyjątkowego twórcy, który należy do osób dobrze znanych w łódzkim – i nie tylko łódzkim – środowisku artystycznym. „Małomiasteczkowe sny” – pod tym tytułem odnajdziemy nie tylko obrazy ale również wiersze, których autorem jest Zdzisław Muchowicz i których mogliśmy wysłuchać tego popołudnia. Podczas Wernisażu odbył się także recital Agnieszki Battelli. Artystka zaprezentowała piosenki z płyty ” Pytasz mnie czy Cię kocham”.

Dagmara Hendzlik i ” Ludzkie spojrzenia” – wernisaż wystawy fotograficznej. Poznaliśmy panią Dagmarę jako pianistkę a dziś zaprezentowała nam swoją drugą miłość zaraz po muzyce, pasję fotografowania. Fotografie to pamiątki z podróży bliskich i dalekich. Z niezwykłą wrażliwością utrwala w kadrze portrety ludzi tak zwykłych, że aż niezwykłych.Wystawę można oglądać do końca sierpnia w dworku w Dzierżąznej

To co w życiu ważne

To co w życiu ważne

Zespoły Giecznianki z kapelą oraz Szczawinianki w minioną sobotę godnie reprezentowały naszą gminę...

Przedstawienie dla dzieci

Przedstawienie dla dzieci

Gminna Bibiliteka w Dzierżąznej zaprasza dzieci z terenu Gminy Zgierz na bezpłatne przedstawienie...

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Osoby zainteresowane wystawieniem swoich stoisk podczas NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ w dniu 15.06.2024 r....

Nabór do zespołów

Nabór do zespołów

Chcesz przeżyć przygodę swojego życia, nawiązać nowe znajomości, spędzić miło i aktywnie czas,...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych