Agata Górska-Kołodziejska gra Chopina

Agata Górska-Kołodziejska gra Chopina

Do końca nie wiadomo, kiedy Fryderyk Chopin faktycznie się urodził. W metryce widnieje 22 lutego 1810 roku. Zaś rodzina i sam kompozytor świętowali jego urodziny 1 marca. I tego dnia, urodziny Fryderyka będziemy świętować z jego muzyką.

Znakomita pianistka, Agata Górska-Kołodziejska, wykona dla mieszkańców gminy Zgierz jedną z pierwszych kompozycji Chopina – „Poloneza g-moll”, którego mały Fryderyk skomponował w wieku zaledwie 7 lat.

Zapraszamy serdecznie.

Link do kanału Youtube tutaj

Agata Górska-Kołodziejska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu. Od 2004 roku jest pracownikiem macierzystej uczelni. W maju 2011 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w dziedzinie Instrumentalistyka w specjalności gra na fortepianie, a w czerwcu 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuki. Pani Agata jest laureatką II solowej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym na Litwie, III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wykonawców (Helsingor – Dania) oraz nagród i wyróżnień dla najlepszego pianisty na: IX Konkursie Wokalnym im. Haliny Słoniowskiej w Dusznikach-Zdroju, V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej we Wrocławiu, XI Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych