Daniel Olbrychski | I kino stworzyło… gwiazdy | Klub Seniora w FINA online

W ramach Klubu Seniora online zapraszamy na spotkania z wielkim kinem i jego gwiazdami. Tym razem przyjrzymy się bliżej sylwetce Daniela Olbrychskiego i zobaczymy go w jednej z najlepszych ról – jako Wiktora Rubena w „Pannach z Wilka” w reżyserii Andrzeja Wajdy.
📋 Program
🔵 godz. 11:00 | FINA Wałbrzyska 3/5
👤 Prelekcja Andrzeja Bukowieckiego, link do wydarzenia.
🔵 godz. 11:20 | ninateka.pl
Bezpłatny pokaz filmu „Panny z Wilka” na stronie ninateka.pl
🎥 Panny z Wilka, reż. Andrzej Wajda, 1979, 118′
Niespełna czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku, w gronie kilku panien, kilkanaście lat wcześniej przeżywał pierwsze miłosne przygody. Teraz wraca i jest ciekaw, jak potoczyły się losy kobiet. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu, ujawniają ich powikłane losy, dramaty, życiowe klęski.
Film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.
ℹO cyklu
W tym sezonie zapraszamy na spotkania z wielkimi gwiazdami kina. Kurator cyklu, Andrzej Bukowiecki, przed każdą projekcją opowie o bohaterach zbiorowej wyobraźni: bożyszczach kobiet, utalentowanych wokalnie i tanecznie hollywoodzkich gwiazdorach czy wreszcie o najciekawszych aktorach kina europejskiego, w tym polskiego.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych