Koncert Urodzinowy Chopina

Maciej Poliszewski
 to wybitny polski pianista i wieloletni pedagog klasy fortepianu Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego.
 Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat w Podstawowej Szkole Muzycznej nr 1 w Warszawie, którą kontynuował w Warszawskim Państwowym Liceum Muzycznym.
 Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Warszawie doskonalił swoje umiejętności w klasie fortepianu Profesora Władimira Mierżanowa w Moskwie i Profesora Mieczysława Munza.
 Jest absolwentem słynnej nowojorskiej Juilliard School.

Bezpłatny koncert dostępny na profilu Fryderyk Concert Hall Warsaw – link tutaj.

Profesor Maciej Poliszewski jest laureatem pierwszych nagród konkursów pianistycznych w Polsce,
m.in. I Konkursu Pianistycznego w Warszawie i w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu im. G.B.Viottiego w Vercelli ( srebrny medal, 1973) 
i Międzynarodowego Konkursu im. Marii Canals w Barcelonie (srebrny medal, 1976). 
Jako wieloletni stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie koncertował na największych polskich festiwalach muzycznych, m.in w Dusznikach, Słupsku, Gdańsku i Poznaniu.
 Ze znakomitą orkiestrą Sinfonia Varsovia nagrał, pod batutą równie legendarnego Jerzego Maksymiuka i wspólnie z Andrzejem Ratusińskim koncert c-moll BWV 1060 i koncert C-dur BWV 1061 Jana Sebastiana Bacha. Te i wiele innych nagrań znajduje się w archiwum Polskiego Radia. 
Maciej Poliszewski koncertował jako solista i kameralista w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Libanie i USA.


Program koncertu:
Jan Sebastian Bach – Fantazja chromatyczna i Fuga d-moll BWV 903
Fryderyk Chopin – Scherzo h-moll Op.20, Walc a-moll Op.34 Nr 2, Impromptu-Fantaisie cis-moll Op.66, Walc cis-moll Op.64 Nr 2, Walc Des-dur Op.64 Nr 1, Polonez As-dur Op.53

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych