Mistrz tanga Astor Piazzola w Filharmonii Łódzkiej

100 lat temu w argentyńskim mieście Mar del Plata, nad Oceanem Atlantyckim, w rodzinie o włoskich korzeniach urodził się Astor Piazzolla, który stał się słynnym na całym świecie mistrzem tanga, twórcą stylu zwanego „tango nuevo.” Łączył w nim charakter tradycyjnego argentyńskiego tańca, elementy barokowych form muzycznych, wpływy jazzu i burzliwe emocje nowojorskich dzielnic biedy (gdzie przez pewien czas mieszkał).
W stulecie urodzin Piazzolli zapraszamy na koncert jego utworów. Z Orkiestrą Symfoniczną FŁ pod batutą Rafała Kłoczki wystąpią Klaudiusz Baran – akordeon i Justyna Baran – skrzypce.

Bezpłatna transmisja online na kanale YouTube FŁ, link https://www.youtube.com/watch?v=NjzjzmKy7E4&fbclid=IwAR1hnZMInR9ghi-q4U2XWHDB6U2w4PeewlQk2uCbcoWz3iY9MpWSoYUXb9I.

Klaudiusz Baran przyczynił się do dowartościowania akordeonu jako instrumentu w pełni artystycznego. Wykonuje utwory z różnych epok, ale największe uznanie przyniosły mu interpretacje dzieł najnowszych. Wykonał niemal 50 prawykonań utworów solowych, kameralnych i z towarzyszeniem orkiestr, a większość z nich była mu dedykowana albo powstała z jego inspiracji. Tango Piazzolli wprowadził do sal koncertowych jako pierwszy polski instrumentalista.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych