Uwaga: premiera! Gustaw. Opowieść o Holoubku.

Wielkiego aktora i reżysera wspominają żona MAGDALENA ZAWADZKA i ZOFIA TUROWSKA, autorka nowej biografii artysty.
O nieznane fakty z życia Gustawa Holoubka, tajniki jego warsztatu twórczego, sposób wybierania ról i źródła niezłomnej postawy etycznej pyta ŁUKASZ MACIEJEWSKI.
22 marca, poniedziałek, godz. 20.00
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Marginesy
Ukazuje się pierwsza po wielu latach biografia Gustawa Holoubka. Dlaczego teraz? Bo ciągle żyje w naszej pamięci. Bo był i nadal jest kimś więcej niż wspaniałym aktorem. Bo teraz – bardziej niż kiedykolwiek – ważna jest jego niezłomna postawa etyczna!
O KSIĄŻCE:
Zofia Turowska, biografka m.in. Agnieszki Osieckiej, Janusza Majewskiego i Zofii Nasierowskiej, w książce „Gustaw. Opowieść o Holoubku“ odkrywa nieznane fakty z życia artysty, analizuje postawy i losy środowiska, a także określone działania Holoubka w kontekście osobistym i politycznym. Zyskała dostęp do rodzinnych dokumentów i archiwum, które nie są dla nikogo dostępne. Porusza wiele ważnych i nieznanych historii i faktów – dotychczas nieomawianych.
„Gustaw. Opowieść o Holoubku“ to znaczące sceny z jego życia, to Gustaw na tle historii, we wspomnieniach rodziny, przyjaciół i kolegów, bardziej codzienny niż pomnikowy: mąż, ojciec, dziadek, mądry, uroczy człowiek, zwyczajnie nadzwyczajny przyjaciel, niezwyczajny kibic, kompan do brydża, pokera, niezwykły opowiadacz dykteryjek. Dżentelmen o magnetycznym głosie i uwodzicielskim spojrzeniu. Człowiek mądrego słowa, riposty, dowcipu. Inteligent.
To, o czym myślał, pisał, mówił, jest w tej książce najważniejsze i ciągle aktualne. Ma się wrażenie, że Holoubek wcale nie odszedł…

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych