Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na Palmę Wielkanocną został rozstrzygnięty

Wielkanoc to najważniejsze święto w Kościele katolickim. Wiąże się z nim wiele zwyczajów i tradycji, które mimo upływu lat przetrwały do dziś takie jak święcenie pokarmów, malowanie pisanek, przygotowywanie palm i oblewanie się wodą w Lany Poniedziałek.
Aby kultywować nasze piękne polskie zwyczaje GCKSTiR z/s w Dzierżąznej zorganizowało trzy konkursy pod patronatem Wójt Gminy Zgierz Wiolety Głowackiej.
Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną skierowany był dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Zgierz. Do konkursu przystąpiło 10 Kół, które zaprezentowało swój talent plastyczny, połączony z dużą kreatywnością, czego owocem była paleta pięknych i kolorowo wykonanych palm.
 
Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce – KGW Biała, KGW Lorenki, KGW Gieczno
II miejsce – KGW Dąbrówka, KGW Dzierżązna, KGW Szczawin
III miejsce – KR KGW „Pod Bocianami” w Ciosnach, KGW Jedlicze A i B, KGW Grotniki-Ustronie, KGW Wypychów.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 

Palmy wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich można zobaczyć w Kościołach:

W Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Białej – palmy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białej i Dzierżąznej oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Pod Bocianami” w Ciosnach.

W Kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczawinie – palmę Koła Gospodyń Wiejskich w Szczawinie.

W Kościele Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej – palmę Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce

W Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach – palmy wykonane przez Koła Gospodyń Wiejski Grotniki –Ustronie oraz Jedlicze A i B

W Kościele  Wszystkich Świętych i św. Jakuba Apostoła – palmy Koła Gospodyń Wiejskich W Giecznie, Wypychowie i Lorenkach. 

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Rodzinna zabawa w Dzierżąznej ! Rodzice, dzieci, dziadkowie, ciocie i wujkowie...spędzali wspólnie...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych