majówka

I GMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE

pod patronatem Wójt Gminy Zgierz Wiolety Głowackiej odbyły się 1 maja 2022 roku.
Do zawodów zgłosiło się 14 uczestników w wieku od 6 do 14 lat. Sędziowie Piotr Berger, Robert Florczak, Marek Kałuziński oraz Rafał Grabowski byli pod wrażeniem zaangażowania uczestników w pasję wędkowania. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji z/s w Dzierżąznej – Pani Anna Tomczak życzyła wszystkim udanych połowów. I tak też się stało, gdyż w siatce każdego uczestnika była nie jedna rybka.
Wyniki:
I miejsce – Katarzyna Kaczor – złowiła 1510 g ryb
II miejsce – Lena Niezabitowska- złowiła 810 g ryb
III miejsce – Olga Grabowska – złowiła 530 g ryb
Pani Wójt Wioleta Głowacka pogratulowała wszystkim świetnych połowów i wręczyła ufundowane puchary zwyciężczyniom a także upominki każdemu zawodnikowi .
Uczestnicy otrzymali również gadżety wędkarskie ufundowane przez Rafała Grabowskiego i Piotra Bergera.

Wernisaż.

01.05.2022 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Muchowicza. W sali dworku w Dzierżaznej mogliśmy oglądać obrazy malowane ręką wyjątkowego twórcy, który należy do osób dobrze znanych w łódzkim – i nie tylko łódzkim – środowisku artystycznym.
„Małomiasteczkowe sny” – pod tym tytułem odnajdziemy nie tylko obrazy ale również wiersze, których autorem jest Zdzisław Muchowicz i których mogliśmy wysłuchać tego popołudnia. Podczas Wernisażu odbył się także recital Agnieszki Battelli. Artystka zaprezentowała piosenki z płyty ” Pytasz mnie czy Cię kocham”.

Pierwszego dnia majówki odbyło się spotkanie z Przemysławem Stupnowiczem – instruktorem i sędzią Nordic Walking, założycielem i szkoleniowcem Łódzkiej Szkoły Nordic Walking. Uczestnicy poznali początki Nordic Walking w Polsce i na świecie, zasady prawidłowych technik oddechowych, odpowiedni dobór sprzętu. Pan Przemysław po teoretycznej lekcji zaproponował krótką rozgrzewkę i ćwiczenia praktyczne.. Poznawszy korzyści jakie niesie uprawianie Nordic Walking zapraszamy wszystkich zainteresowanych dalszymi spotkaniami do kontaktu z Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej tel. 42 717 84 66

Jubileusz 10-leci Orkiestry Dętej oraz obchody Konstytucji 3 maja.

Uroczystości z okazji 2️⃣3️⃣1️⃣ rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, której organizatorem było Gminne Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej, rozpoczęły się od uroczystego złożenia kwiatów przez władze gminy oraz zaproszonych gości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej. Następnie Ksiądz Proboszcz Mariusz Lampa odprawił mszę w intencji Ojczyzny. Po mszy mogliśmy wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej, która świętowała okrągły Jubileusz 10 lecia działania przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.

Trzeciego maja na terenie parku dworskiego w Dzierżąznej było wiele atrakcji dla mieszkańców Gminy Zgierz oraz przybyłych gości.

👉Na terenie Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej pod okazałym, wiekowym dębem została otwarta plenerowa biblioteka. Każdy, kto ma na to ochotę, może z biblioteki „Pod Dębem” wypożyczyć i poczytać książkę na świeżym powietrzu. Biblioteka plenerowa będzie czynna od wiosny do jesieni.

Na scenie plenerowej wystąpiły zespoły Giecznianki z kapelą, Szczawinianki, kapela ludowa „Ziemia Skierniewicka”. Nie mogło zabraknąć strefy dobrej zabawy dla najmłodszych: dmuchane zamki, bańki mydlane, zabawy z jednorożcem. Dorośli chętnie odwiedzali stoiska zdrowia i natury, gdzie mogli uzyskać wiedzę jak ekologicznie dbać o urodę i zmieniać swoje nawyki żywieniowe aby przedłużać młodość. Ekspertami w tej dziedzinie byli: Teresa Kotynia – Ekosfera z Jasionki, Zdrowo dobrani – Warsztaty zdrowego gotowania i odżywiania dzieci, Naoliwieni-Silver Klar, Elżbieta Gorzka-Kmieć. Początek maja to dobry czas na upiększanie ogrodów i dlatego dużym powodzeniem cieszył się kiermasz roślin z kwiatami doniczkowymi oraz kwiatami. Strefa gastronomiczna i grilowanie to nieodłaczyny element majówkowego świętowania.

Dziękujemy że byliście z nami !

Odjazdowy Bibliotekarz 2024

Odjazdowy Bibliotekarz 2024

Odjazdowy bibliotekarz 2024 Kolejny raz bibliotekarze powiatu zgierskiego, miłośnicy książek oraz...

To co w życiu ważne

To co w życiu ważne

Zespoły Giecznianki z kapelą oraz Szczawinianki w minioną sobotę godnie reprezentowały naszą gminę...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych