Podwieczorek z gwiazdami

⭐️⭐️📢PODWIECZOREK Z GWIAZDĄ⭐️⭐️📢 w Gminnym Centrum Kultury, w Dzierżąznej 🌟

Gościem spotkania był Piotr Gąsowski – znany, ceniony aktor, człowiek kabaretu i telewizji. Redaktor Leszek Bonar zaproszonego gościa wypytywał o różne sytuacje życiowe. Artysta opowiadając rozśmieszał do łez, poznaliśmy historyjki o życiu prywatnym, zawodowym, o sukcesach ale również i o porażkach. Dzięki dystansowi do swojej osoby Piotr Gąsowski dał się poznać nie tylko jako dowcipny i wesoły ale również jako wrażliwy, opiekuńczy i rozsądny człowiek. Wszyscy zgromadzeni na widowni goście z zaciekawieniem słuchali anegdot o zabawnych pomyłkach wynikających z posiadania nazwiska takiego samego jak piosenkarz Wojciech Gąsowski. Na koniec spotkania z miłą niespodzianką wystąpiła fanka Piotra Gąsowskiego, która na cześć spotkania ułożyła wiersz o Piotrze i dla Piotra . Po spotkaniu nie mogło zabraknąć miłych rozmów z Piotrem Gąsowskim oraz wspólnych zdjęć.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Chłopcy czy chłopacy? Która forma jest poprawna? Takie dylematy językowe poruszane były podczas „Podwieczorku z gwiazdą” w Gminnym Centrum Kultury, w Dzierżąznej w piątkowy wieczór- prowadzonym przez dziennikarza Leszka Bonara. Gościem spotkania był polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, polonista specjalizujący się w języku mediów – Jerzy Bralczyk. Profesor szybko nawiązał dobry kontakt z licznie przybyłą publicznością. Opowiadał o swoich ulubionych i tych mniej lubianych słowach, przytaczał różne anegdoty i ciekawostki. Okazało się, że o języku polskim i jego meandrach można opowiadać w sposób ciekawy a zarazem dowcipny. Podwieczorek z gwiazdą zakończył się indywidualną wymianą zdań w trakcie podpisywania książek autora.

W ramach cyklu „Podwieczorek z Gwiazdą” będziemy gościć prof. Jerzego Bralczyka, który tradycyjnie poprowadzi red. Leszek Bonar.

Prof. Jerzy Bralczyk to polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z popularnych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

31 kwietnia na tarasie dworku Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej odbyło się spotkanie z cyklu „ Podwieczorek z Gwiazdą”, którego gościem był mistrz słowa i anegdot – Artur Andrus. Spotkanie poprowadził Leszek Bonar – dziennikarz telewizyjny, reżyser, prezenter programów muzycznych.

Artur Andrus opowiadał o kulisach pracy w radiu, o doświadczeniach aktorskich w telewizji, przytaczał z ogromnym poczuciem humoru anegdoty związane z nie tylko pracą konferansjera. Opowieści i ciekawe historie oczarowały publiczność licznie zgromadzoną w pięknym otoczeniu przyrody dworskiego parku. Nasz gość podzielił się również podczas występu wspomnieniami o Marii Czubaszek i Stefanii Grodzieńskiej, z którymi wiązało się wiele zabawnych i wzruszających wspomnień.

Wieczór był pełen humoru, radości i cudownej atmosfery.

Na pamiątkę spotkania Artur Andrus zostawił nam rymowany prezent 😍:

„Czy oni się znają?

On ją zna!

Ona też go zna!

Przecież to DzierżąZna.”

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

24 kwietnia 2023 roku o pasji, pracowitości, dorastaniu w świecie w ciszy rozmawiał z Olgą Bończyk – Leszek Bonar, znany dziennikarz TVP Łódź w ramach spotkania „Podwieczorek z gwiazdą” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę w Dzierżaznej.

Pani Olga – polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka oczarowała wszystkich pięknym głosem, prezentując piosenki własnego autorstwa oraz znane covery. Występ przeplatany był opowieściami o życiu prywatnym i artystycznym, anegdotami, których bohaterami byli znani artyści z planów filmowych.

Artystka wzruszyła publiczność wspominając swoje dzieciństwo i niesłyszących rodziców.

W podziękowaniu za ich trud i poświęcenie, skomponowała piękny utwór, który wzruszył publiczność.

Opowiadała o młodzieńczej nieśmiałości, jej przełamywaniu, pasji do śpiewania oraz zamiłowaniu do aktorstwa. Publiczność zadawała wiele pytań, na które pani Olga chętnie odpowiadała, zdradzając sekrety z życia artystycznego.

…”Przekraczanie granic aktorskich czy muzycznych sprawia mi wielką radość. Im jestem starsza, tym bardziej lubię popełniać błędy. Mam więcej odwagi osobistej. Nie obawiam się opinii. Nie lubię odcinać kuponów, lecz cały czas iść do przodu”… – mówiła pani Olga.

Nabór do zespołów

Nabór do zespołów

Chcesz przeżyć przygodę swojego życia, nawiązać nowe znajomości, spędzić miło i aktywnie czas,...

PLENER MALARSKI

PLENER MALARSKI

Informujemy wszystkich chętnych amatorów, pasjonatów malowania, plastyków, studentów uczelni...

konkurs

konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę w...

Koncert

Koncert

Muzyczne wspomnienie mistrza Za nami koncert w Kościele Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w...

quiz

quiz

quiz-dzien-ziemi-regulaminPobierz

zumba

zumba

Zachęcamy do zapisów na zajęcia Zumby Fitness ! Zajęcia planujemy w Rosanowie o godz. 18.00. Przy...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych