Miasto i jego muzeum. Neapol | Bezpłatny wykład online

🌐Bezpłatny wykład dra Olafa Kwapisa na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.
W związku z ogromnym zainteresowaniem cyklem spotkań, które zaproponowaliśmy na początku marca, zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Rozpoczynamy od wykładu na temat Neapolu i jego królewskiej kolekcji. Spotkamy się z dziejami jednego z bardziej intrygujących regionów południowej Italii, z historią miejsca, które od starożytności do dziś jest synonimem spełnienia marzeń o podróży życia. Na wykładzie przedstawimy topografię artystycznej Neapolu, w tym historii urbanistyki, architektury i kolekcji sztuki.
_______________________
🗣Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych