Wieczór francuski w ramach projektu “Poznaj Bielany”

Zapraszamy na Wieczór francuski!
W programie:
– koncert piosenki francuskiej pt” Chanson znaczy piosenka” w wykonaniu Justyny Bacz i Piotra Bakala z akompaniamentem Mariusza Dubrawskiego – fortepian i Karola Podkul– akordeon
– prezentacja multimedialna Beaty i Daniela Artymowskich pt.” Francja- wdzięk, smak i elegancja”
– rozmowa o wykwintnej francuskiej kuchni i pokaz kulinarny w Croaissant Cafe w ramach projektu Poznaj Bielany
Premiera na Facebooku i YouTube BOK, dostępne do 15.05. 2021r.
Wydarzenie zorganizowane wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany
CHANSON ZNACZY PIOSENKA
Przeboje piosenki francuskiej śpiewają:
JUSTYNA BACZ & PIOTR BAKAL. Akompaniują: Mariusz Dubrawski – fortepian, Karol Podkul – akordeon
Piosenka francuska kojarzy nam się z dobrą jakością tekstów i pięknymi melodiami. Jest doskonałą odskocznią od wszechobecnych produkcji anglojęzycznych, serwowanych nam codziennie przez media. Zapraszamy na koncert złożony z wielkich przebojów piosenki francuskiej, które usłyszymy w wersjach oryginalnych, jak również w tłumaczeniach na język polski. Dwoje artystów, którzy na co dzień wykonują własne programy poświęcone piosence francuskiej – Justyna Bacz i Piotr Bakal – połączą swoje siły, by dać wyjątkowy, wspólny koncert.
JUSTYNA BACZ
Piosenkarka, lingwistka, pedagog, autorka przekładów piosenek z jez. francuskiego i rosyjskiego, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobywała liczne nagrody na festiwalach piosenki, m.in.: na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Croche Pied” w Châteauroux we Francji. Występowała m.in. w Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim w Paryżu, w Teatrze Małym, Teatrze GO, w Teatrze Kamienica w Warszawie, na Scenie „Kanonicza” Teatru Ludowego w Krakowie, rezydencji Ambasadora Francji oraz w Konsulacie Francji w Krakowie z okazji Święta 14 lipca. Od 2010 regularnie uczestniczy w Festiwalu im. Georges’a Brassensa Berlin-Basdorf-Wandlitz. Piosenki w jej wykonaniu trafiły na płytę francuskiego pisma „Le français dans le monde” oraz na kompilację pt. „Brassens – échos du monde”. Wydała sześć płyt z repertuarem polskim i francuskim. W 2018 r. została odznaczona kawalerskim Orderem Szuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres) przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji.
Oficjalna strona: justynabacz.net
PIOTR BAKAL
Poeta, bard, autor, kompozytor i piosenkarz, a także organizator koncertów, festiwali i warsztatów piosenkarskich, tłumacz i dziennikarz. Urodzony w Warszawie w 1955r.
Inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Bardów – OPPA, założyciel i prezes Stowarzyszenia Literacko Muzycznego „Ballada”, wydawca płyt i książek, autor audycji radiowych i współautor programów telewizyjnych. Wydał sześć płyt autorskich. Od 2000 r. jest członkiem władz Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. W latach 1987 – 1993 mieszkał i koncertował we Francji. W 2021 roku obchodzi jubileusz 45-lecia działalności artystycznej. W 2017 r. nagrodzony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Oficjalna strona: piotrbakal.com

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych