Florystyka

📢📣

W czwartkowe popołudnie Gminne Centrum Kultury, w Dzierżąznej będąc współorganizatorem kursu florystycznego wraz z chętnymi miłośniczkami kwiatów odwiedziło Zgierz. Kurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Spotkanie prowadził znany mistrz florystyki: Jerzy Skowerenda-Miniszewski.

Opowieści o tworzonych wiązankach dla światowej sławy gwiazd tj. Claudia Cardinale czy John Malkovich oraz wielu innych – zafascynowały uczestniczki.

W pigułce poznaliśmy tajniki przycinania kwiatów aby jak najdłużej zachowały świeżość, typy układania wiązanek, jakimi kwiatami obdarowywać przyjaciół stosownie do okazji.

Po przerwie przystąpiliśmy do układania świątecznego wianka metodą naprzemienną. Panie wykorzystując cenne wskazówki samodzielnie układały świerk na słomianym podkładzie aby w efekcie końcowym cieszyć oko kształtnym wianuszkiem. Florysta pokazał jak powinna wyglądać kompozycja w szkle na mokrym podkładzie zachowując złotą proporcję. A na koniec wisienką na torcie była biżuteria zrobiona z żywych kwiatów. Każda uczestniczka wyszła ze szkolenia z niedosytem, gdyż o kwiatach, kompozycjach, trendach, modzie w florystyce nie da się opowiedzieć i wykonać w ciągu pięciu godzin szkolenia.

Dziękujemy Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu mgr Lidii Leśniewicz za tak miłe przyjęcie.

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Rodzinna zabawa w Dzierżąznej ! Rodzice, dzieci, dziadkowie, ciocie i wujkowie...spędzali wspólnie...

Archiwa

Dostosowanie dla niepełnosprawnych