O rybach, które nosiły pancerze / Dr Daniel Tyborowski

Tym razem przeniesiemy się pod wodę, by posłuchać o niesamowitych rybach które tam królowały. A o tym wszystkim, jak zawsze opowie dr Daniel Tyborowski. Wykłady realizowane są we współpracy z Muzeum Ziemi w Warszawie.

Bezpłatny wykład online (na żywo, z możliwością zadawania pytań) dostępny na kanale YouTube.

“Środowe spotkania z dziejami Ziemi” to cykl fascynujących wykładów online o tematyce paleontologicznej, które prowadzi charyzmatyczny młody naukowiec – dr Daniel Tyborowski.

Dr Daniel Tyborowski jest adiunktem naukowym w Muzeum Ziemi w Warszawie. Interesuje się gadami morskimi, paleobiologią kręgowców morskich oraz izotopowym badaniem zębów i kości. Jest także fantastycznym popularyzatorem nauk geologicznych – prowadzi wykłady stacjonarne i online, lekcje muzealne i odczyty. Oprowadza wycieczki po wystawach Muzeum Ziemi. Brał udział przy powstawaniu Geoparku Owadów-Brzezinki oraz Muzeum Paleontologicznego w Gminie Sławno (woj. łódzkie). Często popularyzuję paleontologię i geologię w mediach takich jak: Planete +, Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Program Pierwszy Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, czy Radio TOK FM.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych