Zespół

JEDNOROŻEC GMINNY-ZGIERSKI

 

Jednorożec – nasz dobry duszek. Niby go nie ma, a jednak jest. To znaczy, niby jest, a jakby go nie było. Czasem mignie nam kolorowa grzywa lub ogon na schodach. Czasem słychać radosne rżenie, albo zakurzy się za nim gdzieś na parkowej ścieżce. Bo Jednorożec Gminny-Zgierski wciąż coś załatwia, wymyśla, organizuje, pisze… Jak to spec od promocji. Po prostu robota pali mu się pod kopytami. I-haaaa!

portret dyrektor Anny Tomczak

ANNA TOMCZAK

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji

MAŁGORZATA SZURPIK

Główny księgowy

portret dyrektor Anny Tomczak

WIOLETTA OLCZAK-HUT

Bibliotekarka w Dzierżąznej

Doskonale znają ją mieszkańcy Szczawina i okolic. Tam właśnie 14 lat temu zaczęła szerzyć zamiłowanie do czytelnictwa. Dziś ta uśmiechnięta i spokojna dziewczyna prowadzi Gminną Bibliotekę w Dzierżąznej, co wbrew pozorom nie wiąże się z całodziennym czytaniem książek. Praca Wioli to nie tylko wprowadzanie nowości wydawniczych do bibliotecznych zasobów, ale też organizacja koncertów, konkursów, warsztatów… Śmiało można powiedzieć, że niewidoczna na pierwszy rzut oka praca bibliotekarki, w rękach Wioli dwoi się i troi! Jak na cichą bohaterkę przystało, znajduje też czas dla swoich czytelników, by każdemu doradzić przy wyborze książki czy zwyczajnie chwilę porozmawiać.

portret dyrektor Anny Tomczak

EDYTA JANCZAK

Bibliotekarka w Ustroniu

Przeczy stereotypowemu postrzeganiu jej zawodu! Edyta to chodzący wulkan pozytywnej energii. Od ponad 13 lat prowadzi Filię Gminnej Biblioteki w Ustroniu. Jej praca to pasja i powołanie. Uwielbia zarówno książki, jak i animowanie życia kulturalnego w naszej gminie. Ferie, zajęcia wakacyjne, organizowanie i prowadzenie festynów i pikników – Edyta dosłownie i w przenośni potrafi na twarzach dzieci i dorosłych namalować uśmiech. Zawsze chętnie pomoże i doradzi niezależnie od tego czy chodzi książkę czy pomoc w szukaniu pracy lub… przy doładowaniu seniorce telefonu! Czytelnicy biblioteki nie przestają jej zaskakiwać i inspirować.

portret dyrektor Anny Tomczak

ELŻBIETA PASTERNAK

Referent/zaopatrzeniowiec/kasjer

Lista obowiązków należących do Eli jest długa. Ela m.in. koordynuje współpracę Centrum z Kołami Gospodyń Wiejskich. Sprawuje nadzór nad majątkiem i działalnością gminnych świetlic oraz pracą ich gospodarzy. Dba też o zaopatrzenie, umowy i regulaminy.

Katarzyna Grabowska, księgowa w Dzierżąznej

KATARZYNA GRABOWSKA

Referent

Kasia zajmuje się kancelarią Centrum. Pewnie brzmi to nieco tajemniczo. Ale to bardzo odpowiedzialna praca. Zamówienia publiczne, sprawy finansowe, umowy, rejestry… a także rozmowy telefoniczne. Gdy do nas dzwonicie, prawie na pewno telefon odbierze właśnie Kasia. Zawsze pomocna i serdeczna, chętnie odpowie na każde Wasze pytanie.

portret dyrektor Anny Tomczak

BEATA GAWRYSZCZAK

Instruktor/referent 

Beata to artystyczna dusza, prowadzi  warsztaty rękodzieła w Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Projektowanie plakatów, dokumentacja fotograficzna wydarzeń artystycznych, prowadzenie strony www.dzierzazna.pl oraz www.facebook.
czyli szeroko rozumiana promocja to jej zakres

portret dyrektor Anny Tomczak

BEATA STAŃCZYK

PIOTR MACIAK

Pracownik gospodarczy

MARIUSZ PIETRZAK

Konserwator

Cezary Maciak

Pracownik gospodarczy

Wspaniali  Muszkieterowie. Nasze złote rączki, które żadnej pracy się nie boją 😉 Dbają o to, aby park wyglądał pięknie o każdej porze roku. Koszą, podcinają, pielęgnują rabaty. Naprawiają wszystkie usterki i remontują to, co wymaga remontów. Dzięki nim, zarówno w parku, jak i w dworku czy bibliotekach wszystko działa jak należy!

Dostosowanie dla niepełnosprawnych