Szamańska choroba. Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

We wtorek, 27 kwietnia, gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Jacek Hugo-Bader. Spotkanie odbędzie się na facebookowym profilu Biblioteki. Początek o godz. 18.00.
Hugo-Bader od 30 lat opisuje kraje byłego Związku Radzieckiego. Jego najnowsza książka jest pod kilkoma względami tytułem wyjątkowym. Pisarz przyznaje, że od kilkunastu lat marzył o szamańskim temacie – ale się go bał. Mówi, że “Szamańska choroba” to najbardziej niezwykła podróż w jego życiu. I żeby była niezwykła do samego końca, książkę tę wydał zupełnie sam.
Jacek Hugo-Bader (ur. 1957), reporter “Gazety Wyborczej”. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w “Białej gorączce”. W 2011 roku ukazały się jego “Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek “Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz “W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych “Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” oraz “Ślad po mezuzie”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka “Skucha” była nominowana do Nagrody “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez “Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku.
Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest organizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki na Pomorzu i Kujawach, który realizuje Książnica Kopernikańska w Toruniu.

Aktualności

Dostosowanie dla niepełnosprawnych